Text: Zámek Stvolínky
Znak Stvolínek

Podzimní procházky dějinami zámku

Zámek ožil historickými postavami

Na historickém zámku ve Stvolínkách se dne 10. září 2022 uskutečnila nezapomenutelná akce s názvem "Procházky dějinami zámku" s podtextem očima dětského návštěvníka. Tato unikátní událost přivítala návštěvníky, kteří se mohli ponořit do minulosti zámku a zažít fascinující příběhy skrze oči dětských návštěvníků. Akci doprovázely historické kostýmy, podzimní výzdoba a divadelní vystoupení, které poskytly zážitek pro všechny smysly.

Zámek ve Stvolínkách se tak stal dějištěm jedinečné akce "Procházky dějinami zámku". Návštěvníci měli možnost prozkoumat historii zámku očima dětských návštěvníků a zažít atmosféru minulosti prostřednictvím působivých divadelních vystoupení a dobových kostýmů.

Během prohlídek ožily postavy z dějin zámku v historických kostýmech, které vytvořily autentickou atmosféru a přenesly návštěvníky zpět do minulosti. Divadelní soubor NOPOĎ z Nového Boru a členové divadla F. X. Šaldy z Liberce se chopili role a s obrovským nadšením představili návštěvníkům životní příběhy lidí, kteří na zámku kdysi žili.

Zámek byl vyzdoben v podzimním duchu, díky snaze místních občanek, které se podílely na vytvoření atmosféry plného tepla a barvy. Každý koutek zámku byl proměněn do podzimních odstínů, které umocnily dojem ze setkání s historií.

Jiří B. Sturz, jako průvodce předal návštěvníkům fascinující informace o minulosti zámku. 

Pro děti byla připravena speciální aktivita, při které mohly nahlédnout do přípravy léčebných lektvarů, které byly v minulosti používány.

Tato akce "Procházky dějinami zámku" ve Stvolínkách byla nejen příležitostí k objevování historie, ale také zdrojem radosti a vzrušení pro návštěvníky všech věkových skupin. Kombinace živých postav, historických kostýmů a zapojení divadelního umění vytvořila nezapomenutelný zážitek, který návštěvníci budou dlouho pamatovat.

Akce "Procházky dějinami zámku" ve Stvolínkách se ukázala jako úspěšný a poutavý způsob, jak přiblížit historii zámku dětem i dospělým. Kombinace autentických kostýmů, divadelních vystoupení a podzimní výzdoby přispěla k vytvoření nezapomenutelné atmosféry. Tato událost se stala příkladem toho, jak historické místo může ožít a stát se zábavným a edukativním zážitkem pro všechny návštěvníky.
 

Galerie
Komentované prohlídky zámku
Komentované prohlídky zámku
Jiří B. Sturz, jako průvodce
Jiří B. Sturz, jako průvodce
Lektvary a bylinky z minulých let
Lektvary a bylinky z minulých let
Bylinky a historické léky
Bylinky a historické léky
Podzimní výzdoba zámku
Podzimní výzdoba zámku
Výzdoba zámku
Výzdoba zámku
Výzdoba zámku
Výzdoba zámku
Výzdoba zámku
Výzdoba zámku
Pozvánka
Pozvánka
Nádvoří zámku zalité sluncem
Nádvoří zámku zalité sluncem
zpět
Kontakt
Obecní úřad Stvolínky
Stvolínky 53
47102 Stvolínky

Email
Facebook
Obec Stvolínky
fb.com/Stvolinky

Facebook - občanského sdružení Zámek Stvolínky
Občanské sdružení Zámek Stvolínky o.s.
fb.com/ZamekStvolinkyOS

Cookies a ochrana osobních údajů Ochrana osobních údajů a cookies